kapiliarinis-laistymas

Kapiliarinis laistymas

Kapiliarinis laistymas – kas tai? ir kaip veikia?

Lašintuvai tvirtinami prie lašelinės žarnos šalia kiekvieno augalo, užtikrinant tikslų ir reikiamą vandens kiekį šaknų sistemai.

Pagrindiniai šios efektyvios laistymo sistemos elementai:

Kapiliarinis vamzdis, kapiliarinė juosta, laistymo kapiliarai ir vandens tiekimo įranga (siurblio ir filtro komplektas).

Tai puikus sprendimas sodininkystei, ypač sausros paveiktuose regionuose, nes taupo vandenį ir garantuoja, kad augalai bus laistomi tolygiai ir efektyviai.

Kapiliarinis laistymas privalumai

Kapiliarinis laistymas — pagrindiniai privalumai:

  • Tikslus laistymas: Vanduo patenka tik ten, kur jo reikia – prie šaknų. Tai sumažina vandens nuostolius.
  • Laiko taupymas: Sistemą galima įrengtį automatizuotą.
  • Valdiklis: Galima įrengti laikmatį, kuris automatiškai įjungs ir išjungs vandens tiekimą reikiamu metu, užtikrinant nuolatinį ir efektyvų laistymą.
  • Automatizuota sistema: Vanduo tiekiamas automatiškai. Vieną kartą įrengus sistemą sezono pradžioje,džiaugsites ja visą laiką.
  • Ilgaamžiškumas: Kapiliarinio laistymo sistemos komponentai, kaip lašelinės juostos ir žarnos, yra gaminamos iš PVC arba polietileno, kurios yra labai patvarios ir ilgalaikės. Be to, specialūs filtrai apsaugo sistemą nuo užsikimšimo.

Tradicinis laistymas šiais laikais tampa brangiu procesu ir turi svarbų trūkumą – piktžolės daug intensyviau auga laistomuose plotuose. Tačiau yra puiki alternatyva – kapiliarinis laistymas, egzistuojantis jau kelis dešimtmečius.

Sistemos projektavimas ir įrengimas

Kiekvienos laistymo sistemos įrengimo pradžioje svarbu parengti projektą, pažymint augalų vietas, išdėstant visus reikalingus komponentus, pradedant nuo vandens šaltinio. Dažniausiai naudojami rezervuarai, kurie užtikrina pastovų vandens tiekimą, o norint sukurti reikiamą vandens slėgį, rezervuaras turi būti iškeltas aukščiau žemės paviršiaus.

Kapiliarinis laistymas turi ir tam tikrų trūkumų:

  • Filtrų priežiūra: Filtrai kemšasi ir juos reikia valyti.

Kapiliarinio laistymo sistemos priežiūra

Laistymo sistemos priežiūra yra gana paprasta, tačiau būtina reguliariai tikrinti laistymo kapiliarus, kad būtų išvengta jų užsikimšimo. Filtrus rekomenduojama valyti bent kartą į 3 mėnesius, o pastebėjus užsikimšimus (pavyzdžiui, dumblius), sistemą galima valyti chloro tirpalu. Jei naudojami trąšų mišiniai, kartais gali reikėti išplauti sistemą rūgštinėmis priemonėmis, siekiant pašalinti mineralines nuosėdas.

PARAŠYKIT IR MES ATRAŠYSIME