Dekoratyviniai Tvenkinių Augalai lengvai sodinami ir juos lengvą prižiūrėti. Ką sodinti tvenkinyje ?. Šis klausimas kankina daugelį pradedančiųjų sodininkų ir gėlių augintojų. Mes sudarėme jums dekoratyvinių augalų sąrąšą.
Siūlome jums dekoratyvinio tvenkinio augalų pasirinkimą, kuriuos galima sodinti tvenkinyje arba dekoratyvinio tvenkinio pakrantėje.
Lyderis tarp vandens augalų tai vandens Lelija. Veislių ir rūšių skaičius siekia dešimtis. Veislės skirstomos į
grupes pagal dydį (nuo žemaūgių iki didelių), skiriasi žiedų spalva (balta, geltona, alyvinė, bordo, oranžinė) ir lapų spalva (nuo alyvmedžio iki violetinės spalvos).
Vandens Lelijos ir Nimfų ypatybės.
Kad vandens lelija žiemą nenumirtų jos šakniastiebis turi būti neužšąlančiame sluoksnyje. Jei turite dirbtinį tvenkinį
perkelkite augalą į patalpą, kurioje temperatūra nenukrenta žemiau 0 ° C žiemą.
Sodinimui į mažus dekoratyvinius tvenkinius rinkitės žemaūges nimfas, kurių žiedo skersmuo 5–15 cm, jos sodinamos 0,1–0,5 m gylyje. Prekyboje yra žemaūgių veislių. Jų pavadinime paprastai yra priešdėlis Pygmaea.
Gražiai žydintis pakrantės augalas gana dideliais blizgančiais lapais. Žydi mėlynais (Pontederia veislių Spoonriver, Blue, Grey Thunde – mėlyni žiedai), rožiniais (Pink Pons) arba baltais (White Pike) žiedais. Žydi nuo vasaros pradžios iki rudens vidurio.
Pontederia mėgsta saulėtą vietą sekliame vandenyje, atspari temperatūrai iki -15 ° C. Pontederia dauginasi dalijant šakniastiebius ankstyvą pavasarį arba sėklomis vasaros pabaigoje. Žiemai rekomenduojama išimti, tačiau daugelis mėgėjų palieka jį tvenkinyje, kur gražiai žiemoja.
Eichhornia arba vandens hiacintas daugiametis atogrąžų augalas plaukiojančiais ir panardintais lapais. Atvirame vandenyje auga nuo birželio iki rugpjūčio. Jis netoleruoja šalčio, todėl neturėtumėte jo perkelti į tvenkinį anksčiau kaip birželio mėn. Pageidautina saulėta vieta. Žiemai kelios jaunos eichornijos perkeliamos į akvariumą šiltoje ir šviesioje patalpoje.
Elodea canadensis gražus augalas, ne tik valo vandenį, bet ir tarnauja kaip prieglobstis daugeliui tvenkinio gyventojų.
Tuo pačiu metu jis auga taip greitai, kad gali apaukti visą prūdą.
Plačialapė kūdražolė taip pat turi tendenciją stipriai daugintis. Mažuose rezervuaruose lengvą apriboti jo augimą. Žydi
birželio – liepos mėn. Žiedynų žvakės iškilusios virš plaukiojančio lapų kilimo atrodo labai įdomiai.
Vandenplūkiui ypač tinka gyventi mažame rezervuare, kur galima iš arti apžiūrėti jo žiedus. Šio augalo lapai labai panašūs į mažus vandens lelijų lapus.
Panardintą raguolę gerai sodinti į tvenkinį su žuvimis – ji aprūpina deguonimi. Tai yra pagrindinis ir ko gero vienintelis privalumas. Augalas beveik nepastebimas. Dekoratyvinius jo lapus galima pamatyti tik saulėtą dieną smėlėtame sekliame vandenyje, o žydėjimas (nuo birželio iki rugpjūčio).